Ewa Farna vyhrála festival SOPOTY

Fenomén jménem Farna – třetí vítězství v Polsku během tohoto léta – tentokrát vítězka večera světoznámého festivalu Sopot HIT 2009.

Na letošním výročním festivalu SOPOT HIT 2009 je největším hitem léta 2009 písnička Ewy Farné s názvem Cicho (Ticho). V pátek večer tak rozhodli diváci polské televize TVP2 v přímém přenosu slavnostního večera. Pořad i celý průběh festivalu byl vzhledem ke stému výročí Festivalu Sopoty o to sledovanější jak diváky, tak i médii.

Naše bronzová slavice obstála ve velice silné konkurenci stálic polské scény a nechala za sebou hvězdy jako Kasiu Kowalskou, Andrzeje Stachurského, Piotra Rubika nebo kapelu Pectus.

Teprve patnáctiletá zpěvačka nás v zahraničí reprezentuje opravdu skvěle. Letos si do Česka odvezla prvenství ze tří festivalů v Polsku a zdá se, že je tak nejúspěšnější zpěvačkou letošní festivalové sezóny v Polsku vůbec.

Opole 2009 – vyhrála cenu Album roku (Cicho)
Sopoty Top Trendy 2009 – vyhrála cenu Nejlepší interpret na internetu roku 2009
Sopoty Hit 2009 – vyhrála jedinou cenu večera – Nejlepší píseň – hit léta 2009 (píseň Cicho)

Moderátoři festivalu uvedli Ewu na scénu metaforou, že patnáctiletá zpěvačka zpívající česky a polsky má v sobě energii českého Temelína. Diváci v amfiteátru Opery Lešna pak skandovali a zpívali hned od prvních tónů, kdy Ewa vstoupila na pódium.

Zpěvačka zazářila za doprovodu své nové kapely, se kterou vyráží v listopadu na česko – slovensko – polské turné. Kdo chce tedy uvidět naživo energickou rockovou show plnou překvapení a nových písniček talentované rockerky (nové české album vyjde v říjnu), bude mít možnost na šesti koncertech v České republice. Ewa se už teď na všechny své fanoušky moc těší. Turné bude pak v jarních měsících pokračovat k našim slovenským a polským sousedům.

Vystoupení Ewy Farne můžete vidět na těchto videích:

Rubriky